Přeskočit na obsah

O násKdo jsme a koho vlastně podpoříte?

Některé firmy se snaží svým podnikáním naplňovat společensky prospěšné cíle. Pokud splňují principy sociálního podnikání definované na portálu Českého sociálního podnikání a současně se k naplňování těchto principů veřejně hlásí, nazýváme je sociálními podniky. MYJÓMI družstvo invalidů má většinu zaměstnanců se zdravotním postižením a tak patří mezi integrační sociální podniky. Veškeré své služby tedy nabízíme i formou náhradního plnění.


Ponožky v sociálním podniku MYJÓMI pro Vás pletou lidé, kteří kvůli nějakému neduhu nemohou vzít každé zaměstnání. Zdravotní problémy mohou někoho úplně vyřadit ze stávající práce. Cukrovka vyžaduje pravidelné přestávky na jídlo, s operovanými zády musíte u práce střídavě sedět a stát. Osoby se zdravotním postižením u nás tvoří cca 90 – 95 % všech zaměstnanců. Pro pletací dílnu vznikly tyto pracovní místa v rámci Operačního programu Zaměstnanost. Tento projekt MYJÓMI ponožky, sociální podnik je spolufinancován Evropskou unií.

Jak vznikla tato pracovní místa?

Bez finanční pomoci by se některé společensky prospěšné projekty neobešly. Projekt MYJÓMI ponožky, sociální podnik jsme mohli zrealizovat díky finanční podpoře z Evropského sociálního fondu, Operačního programu Zaměstnanost, který běží od 1. 11. 2018 do 31. 10. 2020.

Proč pracují u nás?

  • Protože vytvářejí něco užitečného a přitom v plné kvalitě.
  • Protože mají možnost se realizovat v tom, v čem jsou dobří.
  • Protože se nikdo nezlobí, že něco kvůli zdraví nemůžou.
  • Protože kolegové vědí, jaké to je, taky mají svoje omezení.
  • Protože společnými silami zvládnou všechno!
  • Protože i jejich práce může pomáhat dál.

Kde a jak ponožky vznikají?

Ponožky vznikají v sociálním podniku MYJÓMI družstvo invalidů, který sídlí v centru Brna. Kromě hlavních kanceláři naleznete v budově také kompletační, šicí i pletací dílnu. Veškeré ponožky, které jsou na e-shopu v prodeji pocházejí právě z brněnské pletací dílny. Celý proces začíná nákresem, tedy od nápadu, který se přenese do elektronické podoby. Dle návrhu se připraví konkrétní barevné příze,které se navlečou do pletacího stroje. Ponožky pletou pletací stroje, které je však nutné obsluhovat(doplnění přízí, správná kombinace barev, výměna zlomené jehly nebo doplnění oleje do stroje). Nefunguje to tedy tak, že byste zmáčkli tlačítko a šli si udělat kafe. Navíc pletací stroj ponožku neuplete celou – je potřeba ještě zapošít špičku na zašívacím stroji a pak ještě vyžehlit, zpárovat opatřit etiketou. Závěrem u každého vyrobeného kusu zkontrolují naši zaměstnanci kvalitu. Většinou už zkušební vzorek odhalí, jestli se jedná o nový ponožkový hit nebo jestli bude potřeba ještě něco doladit.

Ponožky druhé jakosti

V každé firmě vznikají nedokonalé kusy způsobené chybou ve výrobě. I u nás se občas povede uplést “zmetkové” ponožky. Někdy se stane, že složení barev neodpovídá přesně zakázce, nepodaří sesprávně uplést nápis loga, jiné mohou být špatně zapošité a mít tendenci se párat. I přes tyto drobné vady je ale možné ponožky nosit, drtivá většina nepovedených kusů má jen podobnou malou chybičku. Klientům i Vám zásadně předáváme jen perfektní kusy. Neprodejné ponožky pak z výroby putují tam, kde mohou udělat radost. Až narazíte na SOS ponožky nebo ponožky zdravotníkům, tak budete vědět!

Souhlas s cookies

Pro co nejlepší zážitek z používání našeho webu od Vás potřebujeme souhlas se zpracováním souborů cookies. Jsou to malé soubory, které se dočasně ukládají ve vašem prohlížeči. Děkujeme, že nám ho dáte a pomůžete nám tak web dále zlepšovat.

Facebook Instagram LinkedIn Twitter YouTube