Přeskočit na obsah

FAQ


Proč nenabízíte osobní odběr?

Došli jsme k názoru, že je tato varianta rychlejší a zároveň tím chráníme i své zaměstnance před možnou nákazou. Navíc v pletací dílně pracují lidé na zkrácené úvazky a směny se mohou díky tomu různě prolínat, nemůžeme tedy zaručit přesnou dobu k vyzvednutí.


Budu s kvalitou a materiálem ponožek spokojen?

Při dodržení doporučené údržby, tedy především teploty při praní, by vám měly ponožky dobře sloužit.


Z jakých materiálů ponožky pletete?

Materiál pro pletení našich ponožek je bavlna a bambusové vlákno, součástí je také elastan a polyamid. Bavlna je pevná a odolná proti oděru, pružné bambusové vlákno rychle schne, výborně absorbuje vlhkost, vykazuje skvělé termoregulační vlastnosti, a navíc má schopnost zredukovat množení bakterií, jejichž rozkladem vzniká zápach.


Proč nemůžu vyprat špinavé ponožky na 60°C a více?

Při praní ponožek na více než 40°C se mohou vzhledem k použitým materiálům ponožky srazit a pozbýt tím na kvalitě. Stejně tak je možné ponožky sušit v sušičče (nedoporučuje se bubnová), je ale třeba počítat s tím, že používáním sušičky se materiály obecně rychleji opotřebovávají. Žehlit ponožky není nutné a nedoporučuje se ani chemické čištění výrobku a bělení.


Má velikost nohy je hraniční, mám si koupit raději větší číslo?

Velikosti jsou uváděny následovně: 36-38, 39-42 a 43-46. Je to také možné pojmout jako S, M, L. Pokud kupujete velikost bot 38,5, doporučujeme zvolit velikost 36-38, protože ponožky jsou elastické a přizpůsobí se.


Jsou ponožky na e-shopu vhodné i pro diabetiky?

Ano. Podíl bambusového vlákna zajišťuje také správnou termoregulaci, takže v ponožkách se v létě nohy nepotí, chodidla zůstávají chladnější, a v zimě jsou pak naopak v teple a nezebou. Lýtková část ponožky je navíc zakončena nesvírajícím a jemným lemem, jenž se nezařezává do nohou. Je třeba brát ohled i na fakt, že nohy přes den mohou otékat, a jestli se s tímto problémem často potýkáte, doporučujeme raději koupit větší velikost, anebo nosit ponožky, které vám doporučí lékař.


Mám úzkou, ale dlouhou nohu, nebudou mi ponožky padat?

Ponožky jsou díky použitým materiálům elastické, takže se dovedou přizpůsobit tvaru chodidla. Nemají tedy tendenci při pohybu sklouzávat dolů. Jejich správné držení na noze zajišťuje pevný, ale zároveň jemný svěr lemu, který vyhovuje i citlivé pokožce.


Nepouští ponožky při praní barvu?

Máme vyzkoušené, že naše ponožky při praní barvu nepouští, ale i tak je lepší je prát s podobně zbarvenými oděvy nebo textilem. Zkrátka, jak jste zvyklí.


Je spodní část šlapky upletená pevněji?

Špička, ploška i pata ponožky nemá zesílený úplet. Celá ponožka je upletená stejně silně, kromě svěru, který natahujete na lýtko.


Chtěl(a) bych každou ponožku jinou, jde je koupit i jednotlivě?

Pokud máte třeba i jiná podobná přání, obraťte se prosím na info@ponozkarna.eu a pokusíme se vám vyjít vstříc.


Je možné pletací dílnu v Brně navštívit?

Pletací dílnu bohužel z technických, organizačních i bezpečnostních důvodů není možné osobně navštívit. Výjimečně pořádáme prohlídky pro školy, kde jsou hlavním oborem textilní obory. Běžně toto nenabízíme a neměli jsme to ani v plánu, respektujeme naše zaměstnance, kteří jsou zvyklí na klid během pracovní doby, a podobné rozptylování by jim mohlo připadat stresující. V případě, že jste však o podobné exkurzi uvažovali, obraťte se prosím na info@ponozkarna.eu nebo na marketing@myjomi.cz a pokusíme se termín k tomuto účelu přizpůsobit.


Kdybych chtěl(a) ponožky II. jakosti, koho mám kontaktovat?

Ponožky II. jakosti v e-shopu nenabízíme, takové páry věnujeme například k charitativním účelům nebo na jiné akce, kde udělají radost. V případě, že byste měli o tyto ponožky zájem, kontaktujte marketing@myjomi.cz – předem však nemůžeme zaručit množství ani čas dodání, protože tyto ponožky vznikají jako nevydařené a není v našem zájmu tyto kusy vyrábět.


Na e-shopu jsem viděl(a), že nabízíte ponožky v náhradním plnění. Od jaké výše objednávky toto nabízíte? V košíku se mi nic nezobrazilo.

Na e-shopu ponožky v náhradním plnění nezakoupíte. Jestliže máte zájem o větší odběr, obraťte se prosím na naše obchodní oddělení obchod@myjomi.cz a brzy se s vámi spojí obchodní zástupce. Jestliže máte jiné otázky k náhradnímu plnění v souvislosti s nabídkou e-shopu, obraťte se prosím na naše zákaznické centrum info@ponozkarna.eu.

Máte další otázky? Kontaktujte nás!

Souhlas s cookies

Pro co nejlepší zážitek z používání našeho webu od Vás potřebujeme souhlas se zpracováním souborů cookies. Jsou to malé soubory, které se dočasně ukládají ve vašem prohlížeči. Děkujeme, že nám ho dáte a pomůžete nám tak web dále zlepšovat.

Facebook Instagram LinkedIn Twitter YouTube